Smalga, UAB

Vandens filtrai Lietuvoj nuo 1991 metų

 

Geriamo vandens sistemos

Geriamo vandens filtrai, veikiantys atbulinio osmoso (reverse osmosis) principu yra geriausias ir efektyviausias vandens filtravimo būdas. Pašalina toksines ir kancerogenines chemines priemaišas.išvalo vandenį nuo:  Chloro > 97%; radioaktyvių elementų >90%; kalcio ir magnio >96%; naftos produktų >98%; nitratų ir nitritų >83%; aromatinių angliavandenių >98%; sunkiųjų elementų >97%; bakterijų >99%. 

Pagrindinis atbulinio osmoso sistemos (RO sistemos) elementas - membrana. Tai yra pusiau pralaidi medžiaga, per kurią slėgio veikiamos praeina vandens molekulės, o stambesnės - vandeny ištirpusių medžiagų molekulės - nepraeina. Atbulinio osmoso membrana yra jautriausias ir brangiausias RO sistemos elementas, todėl kiekviena RO sistema turi papildomų elementų, kurie padeda apsaugoti membraną ir padaryti jos darbą efektyvesnį.

Pagrindiniai beveik kiekvienos atbulinio osmoso sistemos elementai yra šie: 

  • mechaninio filtravimo kasetė (5 mikronų) – pašalina smėlį, purvą, nuosėdas ir rūdis.
  • aktyvios anglies filtravimo kasetė – pašalina organines priemaišas (chlorą ir jo junginius, bakterijas, herbicidus ir pesticidus, detergentus, fenolą ir radoną). Pagerina vandens skonį ir kvapą..
  • mechaninio filtravimo kasetė (1 mikrono) – pašalina kitas netirpias medžiagas.
  • atbulinio osmoso membrana – pusiaupralaidi membrana, pats svarbiausias elementas visos sistemos. Membrana sulaiko organines ir neorganines priemaišas, ištirpusias nuosėdas sunkiuosius metalus, nitratus, benzolą, fenolą, radioartyvius elementus, bakterijas ir virusus. Bet kurio modelio (Filmtec, AC, Vontron...) atbulinio osmoso membranos gali skirtis našumu, efektyvumu, kaina, bet visos jos veikia tuo pačiu principu. 
  • galutinio vandens filtravimo per aktyvią anglį kasetė – pašalinamos ištirpusios dujos ir lakiosios dalelės, pagerinamas vandens skonis ir kvapas. 
  • valyto vandens bakelis
  • pajungimo ir valdymo detalės

Geriamo vandens sistemų modelių rinkoje yra be galo daug (RO-5, RO-6, RO-7, RO-8, RO BIG, RO SLIM, AQUARO  ir t.t. ir pan.)  dar ir todėl, kad įvairūs tiekėjai naudoja skirtingas klasifikacijas, taigi prieš nutariant kokį modelį rinktis reiktų paprašyti tiekėjo paaiškinti, iš kokių vandens valymo etapų susideda 

Sudomino? Klauskite